Psycholog sportu Mateusz Brela

Jestem psychologiem sportu i sportowcem z ponad 20-letnim doświadczeniem gry w piłkę nożną. Swoją przygodę z footballem rozpocząłem w Koronie Kielce, gdzie spędziłem 9 lat młodzieżowej kariery. Na arenie międzynarodowej grałem w Stanach Zjednoczonych, Finlandii i Szwecji. W 2017 roku zakończyłem czynną grę w piłkę nożną, aby profesjonalnie zająć się psychologią sportu. Stworzyłem autorski system treningu mentalnego Mateusz Brela Trening Mentalny (MBTM), który opiera się na fundamentalnych umiejętnościach, związanych z odpowiednim przygotowaniem sportowca do życia. Na co dzień jako psycholog sportu pracuję indywidualnie ze sportowcami z Polski i z zagranicy. Prowadzę warsztaty, obozy i szkolenia z przygotowania mentalnego.

Mateusz Brela trener mentalny

Więcej o mnie

W 2015 roku ukończyłem Zarządzanie i Marketingu w Sporcie ze wstępem do psychologii na uczelni Seton Hall University w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Jestem również absolwentem psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, co pozwoliło mi pogłębić wiedzę o psychologii kryzysu i zmiany. Planuję doktorat z percepcji stresu w sporcie.

W pracy ze mną sportowiec może spodziewać się pełnego profesjonalizmu, indywidualnego podejścia oraz pełnej dyskrecji. Jestem bardzo wymagającym psychologiem sportu i liczy się dla mnie przede wszystkim dobro zawodnika, którego prowadzę. Cechują mnie jakość, wytrwałość, cierpliwość i szukanie pozytywnych aspektów każdej możliwej sytuacji!

Dzięki pracy ze mną każdy zawodnik będzie miał szansę w pełni rozwinąć swój potencjał i osiągnąć sukces w sporcie i w życiu.

Mateusz Brela trener mentalny

W 2022 roku powiększyłem swój zespół o dwie psycholożki.

Klaudia Majchrzak ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Fascynuje ją, jak duży wpływ na nasze samopoczucie, życiowe wybory i satysfakcję ma nie to, co się z nami dzieje, ale to, co o tym myślimy.

Realizowany program „Psychologia zmiany: konflikt – kryzys – współpraca”, przygotował ją do pracy nad zmianą zachowania i kształtowaniem nowych przekonań. Ukończyła też praktyki coachingu, dzięki czemu potrafi wydobyć z klientów potencjał do wprowadzania pożądanych zmian.

Pomaga sportowcom kierować się w stronę wartości, które są dla nich ważne oraz psychicznie przygotować się na wyzwania profesjonalnej kariery.

Wspiera w budowaniu odporności i elastyczności psychologicznej.

Klaudia Majchrzak Mateusz Brela Trening Mentalny

Ula Jędrzejczyk skończyła psychologię ze specjalizacją sport i aktywność fizyczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Skończyła kurs podstawowy z TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach) oraz biofeedbacku.

Współpracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Cenne doświadczenie zbierała podczas prowadzenia warsztatów psychologicznych i konsultacji indywidualnych na obozach piłkarskich Polish Soccer Skills, gdzie współpracuje zarówno z młodymi piłkarzami, piłkarkami jak i z e-sportowcami.

Fascynuje ją temat stresu. Prowadziła autorskie warsztaty, jak sobie z nim radzić, dla biegaczy narciarskich i tancerzy.

Biega regularnie od 6 lat i wie, że aktywność kształtuje jej psychologiczny charakter – wytrwałość, motywację, samoakceptację, rozumienie błędów, emocji.

Interesuje się także działaniem mózgu. Wierzy, że psychologia jest dla każdego.

U. Jędrzejczyk

Paweł Lenart ukończył jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS w obszarze psychologii zmiany. Jest również nauczycielem akademickim na tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia z psychologii społecznej oraz psychologii władzy i przywództwa. Rozwija się jako trener kompetencji miękkich na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się wykorzystaniem zasobów oraz potencjału jednostki, celem maksymalizacji osiągnięć zawodowych, jak i osobistych.


W wieku 16 lat wyjechał za granicę, aby trenować piłkę nożną oraz uczyć się w Liverpool Foundation Football College.


Na co dzień współpracuje z zawodniczkami oraz zawodnikami w zakresie przygotowania mentalnego oraz techniczno-taktycznego, prowadząc indywidualne treningi piłkarskie. Wierzy, że drobne, przemyślane i dopasowane do sportowca zmiany dzisiaj, mogą przynieść oczekiwane rezultaty w przyszłości.

paweł lenart

Prowadzę również własny podcast: Champions Way dostępny na platformach Spotify, Apple Podcast oraz wielu innych platformach streamingowych.