Oferta współpracy indywidualnej jest stworzona dla sportowców, którzy:

 • Chcą stawać się najlepszymi zawodnikami w swoich dyscyplinach
 • Mają ambicję i nie boją się ciężko pracować, aby spełnić swoje marzenia
 • Czują, że nie wykorzystują w pełni swojego potencjału i chcą to zmienić
 • Chcą skuteczniej zarządzać stresem i napięciem
 • Chcą lepiej radzić sobie z presją i lękiem przed oceną

Oraz dla:

 • Rodziców, którzy chcą pomóc swojemu dziecku w rozwoju sportowym
 • Trenerów, którzy chcą wesprzeć rozwój potencjału swoich zawodników
Mateusz Brela-13

Jak mogę Ci pomóc?

Nazywam się Mateusz Brela i jestem trenerem mentalnym sportowców i byłym zawodnikiem piłki nożnej z 20-letnim stażem. Swoją przygodę z footballem rozpocząłem w Koronie Kielce, gdzie spędziłem 9 lat swojej młodzieżowej kariery. Na arenie międzynarodowej grałem w Stanach Zjednoczonych, Finlandii i Szwecji. Doświadczenie, które zebrałem na boisku i w sportowej szatni sprawia, że doskonale rozumiem, z jakimi problemami i obciążeniami mierzą się sportowcy na co dzień. Z połączenia wiedzy, doświadczenia
i praktyki powstał mój autorski program treningu mentalnego MBTM. Dzięki niemu staniesz się bardziej pewny siebie, zapanujesz nad emocjami i stresem oraz nauczysz się koncentrować w kluczowych momentach w sporcie.

Trening mentalny - ustrukturyzowana i zaplanowana długofalowa praca ze sportowcem mająca na celu wydobycie maksymalnego potencjału wewnętrznego prowadzącego do podwyższenia wyników w danym sporcie.

System MBTM

System MBTM (Mateusz Brela Trening Mentalny) opiera się na 9 obszarach, które są według mnie najważniejsze w kontekście budowania kompletnego, dojrzałego sportowca. W trakcie mojej kariery piłkarskiej zauważyłem, że to właśnie te filary są najbardziej zaniedbywane podczas przygotowań zawodników.

Kolejność obszarów ma znaczenie – pracę od podstaw ze sportowcem zaczynam od punktu 1 i krok po kroku przechodzimy dalej.

W niektórych sytuacjach potrzebne są również trochę inne metody i interwencje, które finalnie prowadzą do kompleksowej pracy
systemie opisanym poniżej .

Co mnie wyróżnia?

Profesjonalne podejście do każdego zawodnika​

Praca według określonego systemu, opartego na doświadczeniu i wiedzy naukowej

20 lat doświadczenia gry w piłkę nożną

Doskonałe rozumienie potrzeb sportowców​

Co zyskasz, pracując systemem MBTM?

Kompleksowy rozwój mentalny z 9 filarami systemu MBTM, to także inne korzyści: poprawa wyników w nauce, stanie się lepszym zawodnikiem, bycie bardziej empatyczną i świadomą osobą czy nawet lepszym partnerem.

Referencje

Z Mateuszem współpracowałem przez rok. Przez ten czas odbywaliśmy sesje indywidualne podczas których rozmawialiśmy o moich problemach i słabościach. Mateusz nauczył mnie jak zmienić myślenie aby sobie z tym poradzić. Najbardziej skupiliśmy się na odbudowaniu mojej pewności siebie. Po pewnym czasie udało nam się to osiągnąć przez co czuje się dużo pewniej zarówno na boisku jak i w życiu codziennym.
Konrad Nowak
Piłkarz 1 ligowej Odry Opole, były zawodnik Górnika Zabrze
Dzięki pracy z Mateuszem, zdecydowanie poznałem techniki budowania pewności siebie i skrupulatnie je stosuję w momentach kiedy czuję że ta pewność jest zachwiana przez różnego rodzaju bodźce zewnętrzne. Rozwijam i cały czas zgłębiam nie tylko dlatego że wiem iż jest to mi potrzebne jako piłkarzowi ale najnormalniej w świecie ciekawi mnie temat psychiki i rozwoju mentalnego. Dzięki naszym treningom dowiedziałem się masę ciekawych, i potrzebnych do funkcjonowania na wysokim poziomie świadomości rzeczy. Na pewno tak, kiedyś był z tym problem, stresowało mnie robienie czegoś co kocham czyli grania w piłkę. Dziś wychodzę na mecz, przy kibicach, w wyższej lidze i cieszę się że ktoś na mnie patrzy, zaprzyjaźniłem się ze stresem i używam go jak "przed treningówki", która pomaga mi wejść na wyższy poziom. Kontrolowanie emocji stało się dla mnie czym normalnym tak jak oddychanie. Wszystko miało swoje źródło u pewności siebie, im pewniejszy siebie jestem tym mniej się stresuję napotkanymi przeszkodami i tak jak napisałem wyżej, polubiłem stres, zacząłem nawet czasami sam sobie takowy stres w głowie prowokować bo wiem że stres jest stanem podwyższonej gotowości do wykonania danej czynności. Warto wspomnieć o koncentracji, którą poprawiłem i to zdecydowanie, ale wiem że cały czas muszę walczyć z koncentracją na celu długoterminowym, bo o ile na meczu mam juz dużo mniejszy problem z koncentracją to z perspektywy czasu brakuje mi czasem koncentracji w życiu codziennym ale na czynnościach które muszę zrobić ponad, wyjść za schemat, nie zawsze robiąc je jeden skupiony na celu do którego dążę ale wiem ze systematyczna praca takie chwile słabości wyeliminuje. Dzięki świadomości, że każdy dzień może być małym kamyczkiem na mojej drodze staram się zaprojektować moją drogę tak aby poprowadziła mnie do celu. Z organizacją czasu juz tez mam coraz to mniejszy problem bo codziennie rozpisuję sobie następny dzień więc już dzień wcześniej jestem gotowy na nadchodzący dzień.
Jakub Mikołajczak
Piłkarz 3 ligowego Pomorzanina Toruń, były zawodnik Widzewa Łódź
Dzięki współpracy z trenerem Mateuszem Brelą uświadomiłem sobie jak ważną rolę w życiu piłkarza odgrywa trening mentalny. Mateusz dał mi odpowiedź na wiele pytań związanych z psychiką sportowca . Dzięki temu nauczyłem się budować pewność siebie na co dzień oraz lepiej formułować i wyznaczać cele. Dostałem wiele wskazówek odnośnie emocji i ich kontroli. Nauczyłem się lepiej zarządzać i regulować poziomem stresu w sytuacjach trudnych. Serdecznie polecam współpracę z trenem Mateuszem Brelą. Jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu , który posiada ogromny bagaż wiedzy.
Mateusz Cegiełka
Piłkarz 2 ligowej Chojniczanki Chojnice, młodzieżowy reprezentant Polski, były zawodnik Lechii Gdańsk
Po 6 miesiącach współpracy z Mateuszem Brelą efekty są widoczne gołym okiem. Największym sukcesem jest to, że stres przestał być hamulcem mojego rozwoju, a stał się sprzymierzeńcem! Dzisiaj wykorzystuję swoje aktualne umiejętności w bardzo dużym stopniu. Mateusz wskazał mi drogę, dał narzędzia i nieustannie pomaga mi w rozwoju. Ważnym punktem naszej drogi był okres pandemii, kiedy to Mateusz wymyślił koncepcję naszej pracy na ten czas, ja zająłem się rozplanowaniem treningów, dzięki czemu te kilka tygodni zapewniło mi olbrzymi krok do przodu w rozwijaniu moich umiejętności. Teraz czeka nas udoskonalanie aspektów mentalnych, nad którymi już pracowaliśmy, a które chcemy wznieść na najwyższy możliwy poziom. Cieszę się z małych sukcesów, które pojawiają się do tej pory, ale nieustannie pamiętam o wielkich celach, które są przed nami, nad którymi pracujemy i które osiągniemy. Dziękuję Ci Mateusz za mocny start naszej współpracy i życzę nam stałego nabierania rozpędu!
Michał Jurewicz
Piłkarz 3 ligowej Wisły Sandomierz, były zawodnik Jagielloni Białystok
Uważam, że od momentu naszej współpracy moja pewność siebie w sporcie wzrosła podwójnie. Chciałbym zaznaczyć, że nasza współpraca trwa naprawdę krótko a Trener Mateusz tak szybko potrafił sprawić żebym tak ważny element poprawił natychmiast. Dzięki sesjom zacząłem się uczyć emocji. Teraz już wiem, że to my sami wybieramy co chcemy w danej chwili czuć. Jedna osoba w danym momencie może poczuć złość a druga strach. To my sami czujemy to co chcemy czuć. Jest to naprawdę bardzo ciekawe jak bardzo możemy się bawić naszym samopoczuciem, emocjami. Cieszę się, że zapoznałeś mnie z różnymi metodami oddechowymi, które sprawiły, że mój stres w życiu codziennym i sportowym strasznie zmalał. Aktualnie nie czuje, żadnego negatywnego stresu co jest bardzo ważne. Koncentracja dzięki rożnym ćwiczeniom poprawiła mi się, oczywiście wszystko jest w fazie ciągłego poprawiania. Na pewno o wiele lepiej zarządzam moim czasem dzięki planerowi, który mi udostepnłeś. Również dzięki temu poprawiłem moją systematyczność oraz samodyscyplinę. Dzięki Tobie wprowadziłem nowe rutyny dzienne, które dają mi lepsze samopoczucie, większa pewność siebie oraz codziennie mam większa motywacje by realizować moje cele. Dzięki samodyscyplinie oraz systematyczności widzę i czuje że wszystko powoli idzie w dobrym kierunku.
Krzysztof Jurek
Piłkarz 3 ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki
Współpraca z trenerem Mateuszem Brelą bardzo mnie rozwinęła pod względem mentalnym jak i piłkarskim. Zaczęłam lepiej planować swoje dni i trzymać się danego planu. Zaczęłam tworzyć bardziej efektywne treningi i zmieniłam sposób myślenia na pewne osoby oraz sytuacje. Myślę, że trener Mateusz pomógł mi dojrzeć mentalnie. Na boisku stałam się bardziej pewna siebie i zaczęłam akceptować stres przed meczowy. Wyznaczyliśmy moje rytuały przed meczowe. Teraz bardziej skupiam się na wyznaczonych celach i mam lepszą koncentracje podczas meczu, dzięki temu lepiej kontroluje swoje emocje. Podejście trenera jest inne od większości trenerów mentalnych. Jest bardzo wyrozumiały, potrafi doradzić oraz pomóc w każdej sytuacji. Dziękuje za wszystko !!
Alicja Duszyk
Piłkarka I ligowej Tarnovii Tarnów

Rodzaje współpracy

Standard

Pakiet zawiera:
 • 1x sesja (50 minut) treningu mentalnego w miesiącu
 • Pełne wsparcie przez okres trwania współpracy*

Podczas jednej sesji treningu mentalnego w miesiącu wspólnie przeanalizujemy Twoje wyzwania i problemy, z którymi się mierzysz na boisku. Razem nakreślimy ramy pracy, którą będziesz w stanie wykonać samodzielnie. Dzięki mojemu wsparciu po 50 minutach rozmowy będziesz wiedział, w co zainwestować swoją energię, aby osiągnąć pożądane rezultaty. To od Twojej pracy, motywacji i zaangażowania będzie jednak zależało, na ile zrealizujesz wspólnie stworzony plan.

Koszt współpracy

Silver

Pakiet zawiera:

 • 2x sesja (50 minut każda) treningu mentalnego w miesiącu
 • Pełne wsparcie przez okres współpracy*

Podczas dwóch sesji treningu mentalnego w miesiącu wspólnie przeanalizujemy Twoje wyzwania i problemy, z którymi się mierzysz na boisku i poza nim. Rozpracujemy nie tylko trudności, które doskwierają Ci na murawie, ale także poza nią. Dzięki temu otrzymasz komplet informacji, nad czym pracować, aby zrealizować maksimum swojego potencjału. Wspólnie nakreślimy plan pracy, który będziesz mógł realizować samodzielnie. To od Twojej pracy, motywacji i zaangażowania będzie jednak zależało, na ile zrealizujesz wspólnie stworzony plan.  

Koszt współpracy

Gold

Pakiet zawiera:

 • 3x sesja (50 minut każda) treningu mentalnego w miesiącu
 • Pełna opieka przez okres współpracy*

Podczas trzech sesji treningu mentalnego w miesiącu wspólnie przeanalizujemy wyzwania i trudności, z którymi mierzysz się na boisku i poza nim. Szczegółowo umówimy problemy, które pojawiają się pomiędzy sesjami, abyś od razu mógł aktywnie nad nimi pracować. Wspólnie stworzymy szczegółowy plan działania, abyś systematycznie pracował nad obszarami, które chcesz rozwinąć. Sporą część pracy wykonamy wspólnie podczas trzech sesji. Wspólnie ocenimy obraną strategię, aby w zależności od Twoich potrzeb wprowadzić modyfikacje. Dzięki temu Twoja motywacja będzie wysoka, a pierwsze efekty powinny być szybko zauważalne.

Koszt współpracy

1 miesiąc
1 miesiąc
800 zł
800 zł
2 miesiące
2 miesiące
1450 zł
1450 zł
3 miesiące
3 miesiące
2200 zł
2200 zł

VIP

Pakiet zawiera:

 • 4x sesja (50 minut każda) treningu mentalnego w miesiącu
 • Pełna opieka przez okres współpracy*

Cztery sesje treningu mentalnego w miesiącu, to optymalna częstotliwość spotkań. Gwarantuje ona, że przeanalizujemy szczegółowo wszystkie wyzwania i problemy, z jakimi zmagasz się na boisku i poza nim. Wspólnie zidentyfikujemy obszary do pracy i zaplanujemy konkretne działania, które pomogą Ci je poprawić. Razem stworzymy szczegółowy plan pracy na poszczególne dni, abyś systematycznie pracował nad sobą. Większą część pracy wykonamy wspólnie podczas sesji. Krótkie okresy pomiędzy spotkaniami zachęcą Cię do aktywnego działania. Wspólnie ocenimy skuteczność obranej strategii, by w razie potrzeby wprowadzić modyfikacje. Cztery sesje w miesiącu motywują do regularnej pracy, co gwarantuje wysoką motywację i wytrwałość. Efekty zobaczysz nie tylko na boisku, ale także w swoim życiu poza sportem. 

Koszt współpracy

*Pełna opieka obejmuje kontakt telefoniczny, mailowy i SMS-owy. W razie potrzeby możesz napisać do mnie w każdej chwili poza godzinami sesji treningu mentalnego. Regularnie będziesz też dostawał ode mnie materiały do samodzielnej pracy poza sesjami.